Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Nowa odsłona portalu luszczyce.pl

Portal luszczyce.pl - nowa odsłona

Nowa odsłona portalu luszczyce.pl

Miało to nastąpić już w grudniu ubiegłego roku, jednak ze względu na wypadki losowe nie byłem w stanie zająć się portalem. Jednakże co się odwlecze to nie uciecze. W styczniu zająłem się przebudową portalu luszczyce.pl. Już pod koniec stycznia mogliście odnotować pierwsze widoczne zmiany w portalu. Aktualnie jest już widoczna finalna wersja serwisu. Zajęło mi to ponad miesiąc czasu. Ewentualne zmiany, które będę jeszcze dokonywał, nie będą widoczne dla Was.

Teraz może napiszę parę słów o tym co zostało zmienione. Nie da się ukryć, że szata graficzna 😉 Szata graficzna została zmieniona z dwóch powodów. Po pierwsze serwis główny, blog i słownik funkcjonują teraz na nowym systemie. To wymusiło ode mnie zmianę szaty graficznej, gdyż poprzednią nie jestem w stanie przystosować do nowego systemu. Poprzednia szata graficzna (z wyjątkiem forum) została całkowicie wykonana przeze mnie. Była przejrzysta i minimalistyczna – fakt, że była dosyć uboga wynika z tego, że słabo sobie radzę z grafiką i tworzeniem szablonów graficznych. Ponadto chciałem ujednolicić cały portal tak, aby forum było w takiej samej szacie graficznej jak reszta portalu. Tak że teraz mamy profesjonalną szatę graficzną (niewykonaną przeze mnie 😛 ).

Po co te zmiany?

No właśnie może ktoś się spyta po co te wszystkie zmiany, dobrze było, jak było. Pierwszy powód zmian już podałem – ujednolicenie całego portalu w takiej samej szacie graficznej.

Druga sprawa to zmiana systemu serwisu głównego, bloga i słownika (forum pozostaje na tym samym systemie co dotychczas). Zmiana systemu spowodowana jest tym, że poprzedni był dla mnie uporczywy w obsłudze i bardzo ograniczony. W związku z czym jakiekolwiek zmiany w serwisie  łączyły się ze sporą ilością czasu. Teraz jest to znacznie szybsze. Po za tym obecny system daje większe możliwości rozbudowy portalu – możliwość rozbudowy go o nowe funkcje (już teraz możecie skorzystać przykładowo z ulepszonego dodawania opinii odnośnie preparatów w serwisie głównym, czy chociażby z podobnych tematów pod wpisami na blogu).

Bez przejścia na nowy system z pewnością rozwój portalu by stanął w miejscu. Dlatego to był niezbędny krok. Mam nadzieję się, że nowa odsłona portalu podoba się Wam 🙂


1 komentarz
  1. Nowa odsłona portalu luszczyce.pl
    Ta strona jest fajna

Zostaw komentarz


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.