Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Petycja – łuszczyca, jako choroba przewlekła

Petycja - zrzut ekranu

Petycja w sprawie chorych na łuszczycę.

Niedawno ruszyła kolejna akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na łuszczycę. Sprawa jest istotna, bo chodzi o wpisanie łuszczycy do listy chorób przewlekłych (w związku z czym leczenie byłoby tańsze).

Założyciele serwisu Biedronkowo.info wystosowali petycję do minister zdrowia w sprawie wpisania jej do listy chorób przewlekłych. Jaką więc mam do Ciebie prośbę drogi czytelniku? Będąc samemu chorym na łuszczycę oraz mając możliwości dotarcia do większej ilości osób chorych na tą chorobę czuję się w obowiązku poinformować Cię o tej petycji. Jedyne co musisz zrobić to wpisać się na listę popierającą petycję. To zajmie maksymalnie 5 minut (łącznie z weryfikacją Twojego głosu).

Jeśli nie jest Ci obojętny los osób chorych na łuszczycę. Jeśli chcesz pomóc to oddaj głos na petycję. To jest tylko prośba – wybór należy do Ciebie.

Być może ktoś w końcu zauważy, że my łuszczycy też potrzebujemy pomocy. Pamiętaj, w grupie siła, więc nie wahaj się i oddaj głos popierający petycję. Dziękuję za każdy głos. Link do petycji jest następujący: petycja.


38 komentarzy
 1. jak najbardziej jest za , podpisałam , wiem , ze trzeba mieć nadzieje ale obawiam się , ze jak to bywa w panstwie polskim , zostanie to niedostrzeżone :((

 2. jestem za głosem.tylko czy nas wybiorą nikt nie uszanuje chorych na łuszczyce

 3. ..pij serwatke ,coconut milk i tran rybi ,jedz ryby nawet surowe ale zamarynowane . Spozywaj zielone lodygi i korzenie roznych warzyw . Do zup stosuj wode zrodlana a zapomnisz o luszczycy………

 4. nareszcie, bo to jest choroba przewlekla, moze w koncu chorzy beda mieli szanse na renty chorobowe z powodu psoriasis vulgaris

 5. Popieram tą propozycję,może w końcu coś się zmieni w Polsce,bo takich chorób jest więcej.

 6. Całkowicie popieram bo o ile nie wywalczymy sami to nikt się tym nie zajmie .W jedności siła. Pozdrawiam.

 7. Jestem za! Życie z tą chorobą nie jest łatwe……..a wręcz koszmarne!

 8. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Mam jeszcze prośbę, abyście potwierdzili głosy (kto tego jeszcze nie zrobił) klikając na odnośnik w mailu, który jest przysyłany przez serwis z petycją.

 9. oczywiscie ze choroba jest jak najbardziej przewlekla

 10. PODPISAŁAM BO CHORUJE,POPROSIŁAM PRZYJACIÓŁ BY TEŻ PODPISALI

 11. czy to prawda co pisze HENRYK ?

 12. Podpisałem, leczyłem łuszczycę w Szpitalu na Lindleya w Warszawie, ale tam się podchodzi jak do królika doświadczalnego od strony lekarzy i pokazuje przyszłym lekarzom jak ONA wygląda ! Bardzo żenująca sytuacja.
  Raz nawet kazałem wyprosić studentów z sali bo nie jestem obiektem do drwin i uwag. Pozdrawiam.

 13. Też poparłam petycję!Im nas więcej tym lepiej i oby się powiodło! Pozdrawiam serdecznie 🙂

 14. To co napisał Henryk w komentarzu jemu osobiście pomaga w zaleczeniu łuszczycy. Dużo z tego jest naprawdę wartościowe np. tran, serwatka. Oczywiście nie wiadomo jak taka kombinacja diet zadziała na kogoś innego. Trzeba testować.

 15. Zdecydowanie popieram ponieważ wiem ile to kosztuje.Jeśli będzie możliwość podpiszę tą petycję 100 razy.

 16. Wszyscy musimy pozytywnie myśleć:) Oczywiście MY chorzy na łuszczycę i ŁZS musimy w końcu się odezwać i powiedzieć o naszej chorobie. Najgorsza jest, niestety niewiedza społeczeństwa o łuszczycy a nawet nie wiedzą co to jest:(

 17. Poparłem petycję lecz od organizatorów nie otrzymałem linku zwrotnego w celu zweryfikowania mojego poparcia.

 18. Włodku napisz w takim razie na adres pomoc@petycje.pl wiadomość w tej sprawie. Może być w takiej formie:

  „Mam problem z weryfikacją swojego podpisu pod petycją o nr 6505 imię i nazwisko. Nr … na liście. Jestem za.”

  Najlepiej też jak podasz swój nr na liście, jeśli pamiętasz lub znajdziesz.

 19. Dla Pawła
  Dzisiaj wysyłam już drugiego mail`a w w/w sprawie z dokładną treścią jak zasugerowałeś. Dziękuję.

 20. To teraz trzeba czekać. Na działanie załogi serwisu petycje.pl raczej już nie mamy wpływu. Może mają tyle roboty.

 21. POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!JEST TO CHOROBA NIE DO WYLECZENIA!!!!!!!
  A LECZENIE JEST BARDZO KOSZTOWNE I POWINNA ZALICZAĆ SIĘ DO

  CHORÓB PRZEWLEKŁYCH.POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE:)))

 22. Jestem za ,aby dopisać łuszczycę do chorób przewlekłych to znacznie poprawiło by mozliwość leczeniea wielu ludziom,których stale przbywa.

 23. Jestem za , aby dopisać łuszczyce do chorób przewlekłych. Dziwie się, że tyle lat po wojnie i jeszcze tego nie zrobiono. Wstyd, widać opieszałość w leczeniu. Jak mieliby tę chorobę oraz ich dzieci i matki to na drugi dzień wpisali by łuszczycę do chorób przewlekłych , wiedzieliby co trzeba zrobić.
  Brak zrozumienia i nie chcą. Niech się nie tłumaczą funduszami, bo bogatym krajem jesteśmy, tylko gospodarza ewidentnie brak. Pieniądze znalazłyby się, wiem doskonale. „Dla chcącego nic trudnego”

 24. Jestem za – zachorowałam na LZS i nie otrzymałam renty choć mam 25 lat pracy -zastałam darmowym niewolnikiem za 980zł i to pracodawcy zwraca PFON a ja z płaczem idę do pracy bo nie mam z czego żyć jest to okrucieństwo polityki rządu, ostatnio wyrzuciła mnie właścicielka firmy z art. 52 bo stawy mi się źle zginają i odmówiłam jej sprzątania jej prywatnego mieszkania i nie mam pracy i pieniędzy już czwarty miesiąc.
  tak to prawda, że łuszczyca może skłaniać do samobójstwa.

 25. jestem za – to jest choroba przewlekła i nieuleczalna – można ją zaleczać – mam sposoby – piszcie pomogę

 26. Mam 14 lat i na luszczyce cierpie dwa lata. Wiem jaki to ból, już miałam samobójcze myśli, ale po co marnować życia??? Myślę, że pomysł z tą petycją jest wspaniały, i że może kotoś wreszcie się nami zainterasuje…

 27. Cieszę się, że my chorzy na łuszczycę wychodzimy z cienia i zaczynamy walczyć o swoje prawa !!!!!! Brawo!!!- dla ludzi którzy ją napisali!!!!
  Uruchomiłam wszystkich bliskich do podpisywania tej petycji.

 28. Jestem za na leki wydaję majątek a często je zmieniam ponieważ ma postać łuszczycy opornej na leczenie z chęcią oddam ją na kilka dni komuś NFZ aby w końcu wiedział że łuszczyca jest to ciężka choroba i przewlekła a także bardzo droga do leczenia

 29. Właśnie podpisałam petycje.Choruje 11 lat i chce żeby wreszcie ludzie pokroju Ministra Zdrowia pomogli nam chorym żyć w pełnii

 30. ja tez wlasnie podpisalam petycje choruje na luszczyce juz 26 lat i mam jej serdecznie dosc moze wkoncu zrozumie ktos jaka ta choroba jest upierdliwa pozdrawiam

 31. ja tez podpisalam petycje choruje na luszczyce 20 lat i mam jej serdecznie dosyc na leki wydaje sie duze pieniadze bez rezultatu choroba upierdliwa.

 32. Popieram-choruję 30 lat – męczę się,wstydzę /skóra głowy,paznokcie/,bardzo kłopotliwa choroba

 33. ja też podpisałem petycję choruję na łuszczycę 15 lat a teraz dopadło mnie łuszczycowe zapalenie stawów, blisko wybory może ktoś pomyśli o nas

 34. Moja córka od dwóch lat choruje na łuszczycę. Leki sa drogie, czasami po prostu nie stać jej na wykupienie a ja nie zawsze moge ja finansowo wspomóc. Czy jest jakakolwiek szansa na to, że leki na łuszczycę obejmie jakas zniżka? Popieram taka akcje i juz podpisuję petycję.

 35. Z tego co mi wiadomo petycja trafiła już do Minister Zdrowia. Czekamy na odzew.

 36. Cześć oczywiście nie muszę powtarzać , że jestem za może ta petycja pomoże , zawsze człowiek ma jakąś nadzieje. , chodz nadzieja matką głupich .Własnie przebywam na oddziale dermatologicznym w Bełchatowie lerzę 4 tydzień praktycznie bez efektu (kolejna erytrodermia) zastanawiam się czy kiedy kolwiek to dziadostwo nam chodz na 5lat da spokuj chyba nie . Za granicą wszędzie są refundowane leki biologiczne a w Polsce dziadostwo jak zwykle!!! cygnolina salicyl sterydy lampy i tak w kółko jak tu nie zwariować !!! przez 8lat choroby lerzę 23raz szkoda pisać w końcu nie tylko ja się tak męczę …..pozdro ……

 37. Nie bójmy się przyznać do choroby. Ja, Mariola zmagam się z tym od bardzo dawna.
  Podpisałam petycje.
  Mariola Konopczyńska Daszkiewicz.

 38. Choruję od 32 lat ,zdecydowanie popieram petycję . Leki też powinny być na zniżkę ,lub bezpłatne .Jadwiga .pozdrawiam.

Zostaw komentarz


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.