Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Onypso na łuszczycę paznokci

Onypso - łuszczyca paznokci - zdjęcie

Onypso - lakier do paznokci z łuszczycą.

Pazurki, pazurki, pazurki… z tym to mam problem i nie mogę sobie poradzić. Ciężko jest leczyć skutecznie paznokcie metodami zewnętrznymi, ponieważ ze względu na strukturę bardzo mało wchłaniają one substancje lecznicze. No, ale spróbowałem leku specjalnie przygotowanego do leczenia łuszczycy paznokci.

Padło na lakier do paznokci Onypso. Jest to chyba jedyny lek, który znam, a który jest przeznaczony do leczenia paznokci dotkniętych łuszczycą. No to napiszę nieco wrażeń ze stosowania tego lakieru.

Lakier stosuję już jakiś miesiąc. A efektów brak. Właściwie to ciężko tu o efekty takie dosyć szybkie, bo paznokcie bardzo wolno rosną. No, ale nic nie jest lepiej. Pojawiło się nieco więcej na pazurkach. Jestem dosyć sceptycznie nastawiony do tego lakieru, bo moje paznokcie raz same się zaleczają raz wywala mi na wszystkich. Choć generalnie tendencja jest ku gorszemu.

Paznokcie chorobowo zmienione smaruję raz dziennie przed snem. Na ulotce napisano, żeby stosować raz dziennie. A przed snem stosuję, aby nie zetrzeć lakieru podczas codziennych czynności, mycia rąk itp. Lakier jest bezbarwny i ma zapach alkoholu.

Najprawdopodobniej po skończeniu się lakieru zaprzestane kuracji nim. Podejrzewam, że nic nie działa – zresztą to widać. Poza tym jest on cholernie drogi. Około 70 zł za 3 ml. Pudełko to ma ogromne, a w środku to taka maluteńka buteleczka. Choć muszę też przyznać, że mało schodzi ten lakier. Ale też nie używam go wszędzie. Paznokcie stóp sobie odpuściłem – ważniejsze dla mnie są paznokcie u rąk.

Tak, czy inaczej na razie stosuję lakier Onypso. Zobaczę jeszcze jak będzie się spisywał. Na razie: zero efektów.


32 komentarze
 1. tak ma Pan racje ,szkoda na ten lakierek pieniędzy, stosowałam go u syna przez pół roku i nic choroba postępuje.Paznokc za paznokciem ulega chorobie tez z tym nie potrafie sobie radzic,syn ma 13l i to jest problem. powodzenia

 2. Mi pierwszy paznokieć zajął się chorobą w wieku 14 lat i był to paluch u stopy. No i cały czas się to rozwija, czasem jest lepiej czasem gorzej. Bywały miesiące, że samo znikało.

 3. Łuszczycę dostałam jako nastolatka, ujawniła się gdy ciężko pracowałam w sezonie, nie dosypiałam, nie dojadałam itd.
  Przez wiele lat miałam pojedyncze wykwinty nie za duże, były, były i były, raz smarowałam 10 razy nie smarowałam, bo były nieduże. Nie pamiętam kiedy zeszły zupełnie.
  Acha, głowę prawie całą i dużo i paznokcie zajęła mi później. Dzisiaj nie mam jej na ciele, ani na głowie – odpukać zeszła samoistnie. Na ciele na pewno, ale z skórą głowy i paznokciami zostałam. Na głowie zeszło, gdy wprowadziłam niechcący dla innych ogólnych potrzeb organizmu Vit omega 3 (1xdziennie)i inne jakieś witaminki wcale nie regularnie.
  Natomiast paznokcie mam zajęte od 30 lat, niekiedy nie było w ogóle paznokcia, taka rozległa.
  Przyszedł czas już starszego wieku i dostałam od syna lek o nazwie STRUCTUM na przecież już starzejące się kości. Jak to ja jadłam i jem nadal 1 x dziennie po obiedzie, kończę jedno opakowanie i muszę Wam powiedzieć, że USTĘPUJE, jestem w szoku jak czytałam na forum komuś tam pomogło z Belissy (to chyba firma) preparat, też mają na kości – tak mi się wydaje.
  Serdecznie wszystkim polecam nawet tym w młodym wieku 1 tabletka nie przedawkuje.
  Panu Pawłowi, który kiedyś specjalnie napisał mi maila z nazwą lakieru dziękuję bardzo, bardzo. Pomógł tylko wtedy jak stosowałam chwila zapomnienia i powrót.
  Paznokcie mam teraz tak mocne i pod nimi coraz mniej miejsca zajętego przez łuszczycę.
  Polecam naprawdę z serca.
  Jedynie co czuję, to bóle w stawach palców, zrobiłam badanie krwi na reumatyzm i niestety nie mam, więc szykuje się łuszczycowe och z nadzieją czekam na sposoby, bo jakieś badania podjęto. Mam już na jednym lekkie zgrubienia, a bolą właśnie te stawy w palcach zajętych łuszczycą.
  Jak paznokcie zupełnie odpuści napiszę ponownie, ale tutaj na blogu. Pomagał mi również zwykły nawet najtańszy lakier, też byłam zaskoczona, że trzymał łuszczycę w ryzach. Jak zmywałam to zauważałam, że jest mniej, ale zawsze było. Mężczyznom można polecić matowy i bezbarwny lakier, może też pomoże, a przynajmniej zatrzyma.
  Pozdrawiam i powodzenia
  Wiem, że nowości o łuszczycowym zapaleniu stawów dostanę na maila, bo Pan Paweł wysyła do wszystkich. Jeszcze raz dziękuję.

 4. Mam pytanie i błagam o odpowiedz czy mając łuszczyce na paznokciach morzna je stracić pytam czy tak zajmie że paznokcia nie będzie proszę o odpowiedz na marzena-ryczkowska(at)wp.pl

 5. Można stracić paznokcie, znaczy będą takie zmiany, które wyżrą paznokieć. Ale nie każdy tak ma. Po za tym paznokcie mogą odrosnąć tak czy inaczej.

 6. Marzena, moim zdaniem zawsze odrosną. Już miałam tak, że prawie całe były luźne. Pomaluj lakierem trochę zatrzyma, nawet zwykłym.

  Pan Paweł nic do mnie nie napisał, a ja mam dla niego i wszystkich paznokciowców NOWINĘ, otóż:

  Moim zdaniem, po kilkudziesięciu latach łuszczycy paznokci, przyczyna leży w, no zgadnijcie:

  ŁUSZCZYCOWYM ZAPALENIU STAWÓW

  My leczymy tylko skutki, a łuszczycowe zapalenie stawów od lat drąży nasze stawy, bez wielkich bólów, czy innych sensacji.
  Proces trwa powoli, jak każda odmiana reumatyzmu.
  Jak się przeziębiasz, czy używasz zimnej wody (moim zdaniem absolutny ZAKAZ ), lub inne reumatologiczne przyczyny, to łuszczyca paznokci jest większa. Jak trochę zadbasz, to się cofa, ale nigdy przecież do końca nie jesteś w stanie tego wyleczyć, bo to już przewlekłe.

  Tak jak pisałam zażywam STRUKTUM (leczy głównie stawy) i łuszczycy paznokci mam jeszcze tylko trochę na serdecznym i małym palcu rąk. Nogi też w lepszym stanie, ale idzie oporniej.

  Rady:
  -Zastosować wszelkie czynności zapobiegające reumatyzmowi, no i nas tu informować, co należy robić. Może ktoś poleci jakąś książkę?
  – Malować paznokcie (to moje spostrzeżenie i wcale mi nie osłabiło płytki paznokciowej, a wręcz przeciwnie)
  – zażywać STRUKTUM
  – niwelować stres

  Powodzenia biedronki !

 7. Beti tak się składa, że łuszczyca paznokci często towarzyszy łuszczycowemu zapaleniu stawów. Nie znaczy to jednak, że chorzy z łuszczycą paznokci będą mieli łuszczycę stawów – oczywiście nie jest to wykluczone.

  Tak to już jest, że łuszczyca może zaatakować każdą część ciała. Czytałem nawet o przypadkach łuszczycy na języku – są to jednak jednostki. Po za tym w Polsce pewnie żaden lekarz by tego nie zdiagnozował poprawnie.

 8. Mówię o swoich spostrzeżeniach i obserwacjach.
  Mam prawo tak przypuszczać, bo faktycznie jak zmarzłam lub „łamało” mnie w kościach łuszczyca paznokci była większa.
  Przypomniałam sobie te fakty i aż mnie olśniło. Jeżeli przeczyta to lekarz zajmujący się LUSZCZYCOWYM ZAPALENIEM STAWÓW, lub dotrą te fakty do prowadzących badania, to spojrzycie na daty i powiecie Beti miała rację, a oni to teraz potwierdzają.

  Pan Paweł pisze, że tak się składa, że często łuszczycy paznokci towarzyszy łuszczycowe zapalenie stawów. Powiem więcej towarzyszy zawsze, ale odezwie się po latach, tak jak u mnie. Powtarzam, jest to podstępna (zapalenie stawów) choroba, ponieważ nie daje natychmiastowych objawów. Jest to jakieś pobolewanie, jakieś „łamanie” w kościach, ale kto by się przejmował jakimiś lekkimi bólami, jak trzeba zasuwać do pracy, dbać o dom i dzieci. Bierze się przeciwbólowe i dalej do roboty 🙂 i trochę ulży, ale proces zapalny trwa cicho, ale konsekwentnie.

  Leczyłam paznokcie łuszczycowe latami, bez skutku 🙁
  Zaczęłam leczyć stawy, bo starość i eureka paznokcie wracają do normy :)))))))
  To jest mój DOWÓD, na słuszność mojego rozumowania.

  Nikogo nie zmuszam, nawet do myślenia, ale oprócz moich dzieci nikt nie wie, że mam łuszczycowe paznokcie, nawet mój mąż.
  Tak udawało mi się ukryć, a jak miałam moment, że lakier zszedł, to mówiłam, że się uderzyłam i pewnie to dlatego.
  Wiem, że brzydzi się takimi sprawami, więc uznałam, że skoro mogę to ukryć, bo nie jest to zaraźliwe, to po co się wywnętrzać ?
  Jednak gdzieś w świecie będą moje wnuki, którym tą drogą przesyłam tę wiadomość. Nie jestem pewna, czy moje dzieci wtajemniczą swoich partnerów, bo i po co?
  Chociaż powinni, ale to ich decyzja i ja nie będę na spotkaniach rodzinnych pokazywać pazurów, czy biadolić o zagrożeniu genetycznym. Dzięki Bogu łuszczyca moje ciało jak gdyby tylko „liznęła”, ale pazury :), absolutnie nie oszczędziła.
  Nieważne czy moje wnuczęta i inni ludzie, dowiedzą się o tym poprzez ten portal, czy poprzez badania, gdzie przypadkowo lub celowo zgłosi to Pan Paweł (bo ja nie wiem gdzie są prowadzone) i któryś z uczonych zastanowi się przez chwilę, biorąc moją hipotezę pod uwagę, to już uznam to za spełnienie swojego i obywatelskiego obowiązku, a uczonemu dam możliwość skupienia się na moim DOWODZIE.
  Może powstaną kuracje leczące kompleksowo człowieka, a nie tylko SKUTKI, najważniejsze są PRZYCZYNY.

  Zajrzę za jakiś czas, do Was, uściski :))))

 9. Cieszę się Beti, że dzielisz się swoimi obserwacjami. Jak dla mnie ciężko nazwać to dowodem, ale faktycznie związek może być. Oczywiście warto popracować nad leczeniem stawów. Na pewno nie zaszkodzi. Jeśli to ma także pomóc paznokciom to są dwie pieczenie upieczone na jednym ogniu. Tylko, że łuszczycę stawową trudno się leczy. No i nie zawsze wiadomo czy się na to choruje, czy stan zapalny się rozwija. I tak jak piszesz: jak coś kogoś boli, pobolewa, to zwykle człowiek to olewa, bo trzeba zająć się codziennymi sprawami. Sam też jak mnie coś boli to raczej nie zwracam na to uwagi. Nawet nie stosuję żadnych środków przeciwbólowych (może kilka razy w życiu mi się zdarzyło).

  Jeszcze raz dziękuję za Twoje przemyślenia.

 10. Już listopad, trochę przerwałam branie leków przeciw zapaleniu stawów. Jestem daleko od Polski.
  Paznokcie rąk:
  Palec serdeczny i mały, czyli tam, gdzie zgrubienia, wyczuwalne narośla na stawach, są zaatakowane łuszczycą, pozostałe dzięki Bogu w pięknym stanie.
  Kupiłam także Biszofit Puławski i sama nie wiem, co z nim zrobić, naczytałam się na forach, że wiele osób podrażniał i chyba nikogo komu pomógł. Kupiłam na podstawie zapewnień producenta.
  Drugi specyfik, bo wzięłam się ostro za stawy, to Devil`s Claw, też jeszcze poszukam, czy go brać???
  Pozdrawiam

 11. Znam ten zestaw Beti. On generalnie działa na stawy – testowałem na kimś, ale nie na łzs. Biszofit podrażnia, bo ludzie nie wiedzą jak go stosować i źle to robią. Dowiedziałem się, że trzeba go delikatnie wmasowywać, a nie wcierać. Tylko, że dla mnie to nie ma różnicy, bo nie wiem czym się różnią te czynności.

 12. Mi luszczyca ustapila bardzo znacznie w momencie kiedy przestalam jesc wieprzowine!!!!dawno temu wyczytalam ze to moze powodowac wysiewy i ktoregos dnia sama sprobowalam…i naprawde sa efekty!!!bylam cala wysypana, a teraz mam tylko male zmiany w glowie i na kolanach.polecam~!!!

 13. WITAM
  ja mam 33 lata luszczyce od 20,cialo jaks smaruje daje rade ale od2 mcy mam problem znogami strasznie mnie rwa ,ne moge ustanac po dluzszym siedzeniu,uczuce jakby zyly byly za krorkie… wyniki mam dobre reumatyzmu brak wiec to poczatki stawowej?dodam ze paznokcie zaatakowane na maksa ,czy moge brac to bna stawy co pisala beti??

 14. Justyno, możliwe, że to początki stawówki. Tu po prawej stronie w sekcji „Polecam” masz Zestaw Zdrowe stawy. Polecam to, bo naturalne i działa – testowałem te specyfiki na jednej osobie na kolano. Ale, żeby nie było, osoba ta nie ma łuszczycy stawowej. Z innych powodów kolano nawalało.

 15. Ja mam luszczyce od 3 lat mam jej serdeczne dosc.PO trzech latach kuracji ciagle wraca .

 16. Witam wszystkich.Jestem tu od niedawna,z łuszczycą zmagam się od 6lat,wcześniej widziałam ją tylko u brata. Moja choroba jest o łagodnej postaci aczkolwiek jest widoczna.Dzięki temu że byłam w ciąży łuszczyca zniknęła aż do teraz.3lata miałam spokój.Zaczynam się delikatnie sypać,na szczęście wiem jak sobie z tym radzić już.Wiem że to przez stres,złą dietę ale mam ciężki okres w życiu.Pracuję jako instruktorka w Szkole Stylizacji Paznokci i powiem Wam co nie zaszkodzi a pomoże Wam w walce z łuszczycą paznokci.Kursantki często pytają się czy łuszczycą można się zarazić przy stylizacji lub manicure i pedicure mylą ją z grzybicą.Odpowiadam im że NIE.Nie wiedzą że ja choruje na TO.Od pewnego czasu pojawiła się nowinka Manicure Japoński.Polega na wcieraniu dwóch substancji w płytkę,pasta i puder.Paznokcie są bardzo nabłyszczone i pięknie zaróżowione.W paście znajduję się sporo substancji pozwalających na całkowitą regenerację płytki.Naprawdę polecam ten manicure ponieważ wiem że nadaję się na chore paznokcie.Jeżeli ktoś będzie zainteresowany szczegółami z chęcią o tym napisze.

  Pozdrawiam

 17. Witam rowniez bardzo cieplo.Wlasnie dzis znalazlam te strone ktora niezmiernie mnie zainteresowala…..Z gory przepraszam ze nie pisze poprawnie, ale nie mieszkam w Polsce i moja tastatura nie posiada wymaganych liter(mysle, ze mimo wszystko mozna odczytac moj tekst).Ja zmagam sie z luszczyca od okolo 35 lat i mialam tzw.zarowno wzloty jak i upadki poniewaz choroba wrocila.Glownie umiejscowiona na skorze glowy i aktualnie w sredniej rozleglosci.Ale bywala tez w uszach,a teraz o zgrozo od marca minionego roku
  najprawdopodobniej mam ja tez na jezyku!!!Diagnozy co do tej „wyszukanej formy”umiejscowienia sie luszczycy na jezyku nie posiadam.To jest jedynie moj domysl,bo bylam u wielu lekarzy np.2 skornych,2 laryngologow,wielokrotnie u lekarza domowego i nawet ginekologa – niestety bez efektow okazaly sie wszelkie wskazania,zalecenia i leki ktore otrzymalam i stosowalam.Diagnozy tez mi nie postawiono- hm….widzialam bezradne wzruszenia ramion.Moze tu dowiem sie czegos wiecej w tej sprawie???Moze ktos tez ma podobne problemy i wie jak sobie z tym radzic???Bardzo prosze o rezonans i odpowiedz.
  Pozdrawiam rodakow i Polske:):):)

 18. Alicjo, łuszczyca na języku jest możliwa, ale są to bardzo nieliczne przypadki. Dosłownie jednostki z tego co czytałem w literaturze fachowej. Jest to łuszczyca geograficzna. Wpisz w wikipedię hasło język geograficzny.

 19. Używałem Onypso….szkoda czasu i pieniędzy 🙁

 20. Dla mnie bardzo pomocna na paznokcie okazała się odżywka Eveline 8w1.Cena ok.11 zł.

 21. U mnie odżywka Eveline 8 w 1 również się sprawdziła. Płytka jest twarda. paznokieć dosyć szybko rośnie. Używam też Diprosalic maść. Jakoś idzie do przodu.

 22. Do paznokci polecam Alessandro Express nail oil jedyne srodek poprawiajacy stan paznokci. I dziekuje za rady o Onypso raczej odpuszcze sobie zbedny wydatek.

 23. Hej, z łuszczyca walcze od 6lat? cos kolo tego. Mam kilka plamek mimo wszystkonsa bardzo ciazliwe…na paznokcie weszlo mi ok toku temu…najpierw nogi, potem rece…u rak 9 paznokci chorych..2 miesiace temu zaczelo mi wchodzic na glowe…a od 2 tyg przyglafam sie malutkim zmianom na kolanie i lokciu…przeraza mnie to wszystko…pamietam jak zagoilo mi sie wszystko wiecie kiedy to bylo? jak mialam diete…jak.jadlam same gotowane warzywa i nawet pomidora obieralam ze skory, ani grama chleba, ewentalnie ryby oczywiscie bez panierki, zero tluszczy, zero kawy i papierosow. nie wiedzialam ze to moze byc od tego dopiero niedawno skojarzylam jak przeczytalam diete ktora powinna hyc stosowana przy luszzycy…ale chyba malo kto na niej wytrzyma…sprobujcie..sposob odzywiania przy tej chorobie jest MEGA wazny.
  powodzenia dla wszystkich walczacych z tym scierwem

 24. Pomozcie mi mam taka luszczyce ze praktycznie nie mam paznokci 🙁 ur corcie rok temu i teraz mi uaktywnila sie luszczyca lakier onypso nie pomaga poza tym stosuje elosone na przemsian z bedicart G i tez efektow brak ;( Pozdrawiam

 25. czy maść cynkową należy nakładać na paznokieć czy pod paznokieć?

  1. Ja stosowałem i na i pod paznokieć.

 26. Prosze o nazwe lakieru?

  1. O jaki lakier chodzi? We wpisie jest mowa o lakierze Onypso. Inny, który znam i mógłby pomóc to Sililevo.

 27. Ja mam łuszczycę od lat . Pojawiła się jakieś 15lat temu . Próbowałam już chyba wszystko . Obecnie pół roku temu urodziłam dziecko więc przez cały czas nic nie brałam. Niczym się nie smarowałam ale o dziwo było nieźle choć paznokcie nie były za ładne . Teraz brak słów. Stawy bolące nawet po przespanej nocy czuję jakbym była bardzo zmęczona, „strzelają” jak szalone. Paznokcie okropne jak patrze to płakać mi się chce. Na głowie i za uszami zmiany przechodzi na brwi. Co robić ? jestem załamana. Nie mam czasu dla siebie bo mam jeszcze dwie córki w domu. Niech ktoś coś podpowie bo lekarzy i ich specyfików mam dość . Chcę coś zmienić – muszę lada moment wracam do pracy a wtedy bedzie jeszcze gorzej z czasem.

  1. Na stawy spróbuj Artivit. Poleciłem to kilku osobom na ból stawów i oni to polecają dalej, bo pomaga.

   NA paznokcie spróbuj to:
   http://blog.luszczyce.pl/moje-leczenie/sposob-na-luszczyce-paznokci/

   A na głowę to poszukaj na blogu. Może coś znajdziesz przydatnego.

 28. Powiem szczerze, że moja mama ma Łuszczycowe Zapalenie Stawów. Bardzo głębokie. Przez 4 lata brała Metotreksat, teraz zaczyna kurację biologiczną. To ŁZS jest straszne… ;(

Zostaw komentarz


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.