
Rafał Hudy
Kolejny wykład w ramach Konferencji Edukacja & Integracja. Tym razem dotyczył medycyny ekologicznej. Temat ten zaprezentował Rafał Hudy – Prezes Stowarzyszenia Polskiej Akademii Medycyny Ekologicznej. Zagadnienie to wydało mi się bardzo ciekawe i szkoda tylko, że tak mało czasu było poświęcone mu – uczestnicy spotkania tylko liznęli tej tematyki. Dlatego tylko kilka rzeczy mam zapisane w notatkach.
Medycyna ekologiczna nazywana jest medycyną środowiskową lub medycyną przyczyn, gdyż stara się odpowiedzieć dlaczego coś działa lub nie. Tu też było porównanie do serialu Dr House, w którym często tytułowy bohater wysyłał podwładnych do zbadania środowiska, w którym żył pacjent w celu odnalezienia przyczyn powstania choroby.
Ok, to teraz może po prostu opiszę w punktach co było na wykładzie, bo są to krótkie hasła i różne informacje, które ciężko skategoryzować. Generalnie chodzi o elementy diety i suplementacji:
- Woda jest jednym z elementów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu (ok. 70% masy ciała stanowi woda). Dlatego zaleca się picie wody w ilości 30 ml / kg masy ciała dziennie. Organizm musi być dobrze nawodniony. Mowa tu o czystej wodzie – nie żadnych sokach, herbatach itp.
- Łączenie diety z suplementacją – gdy systematycznie będziemy dostarczać sobie odpowiednie substancje to organizm to zaadoptuje. Same suplementy powinny być wysokiej jakości z certyfikatami.
- Colostrum – tu zrobiłem sobie wykrzyknik, bo przekonujące było to, o czym mówił prelegent. Colostrum to pierwsze mleko samic ssaków. Resetuje układ immunologiczny. Może być podawany wszystkim. Posiada związki regenerujące skórę. Zastanawiam się tylko czy chodzi tu o tabletki czy może w płynie można kupić też colostrum?
- Cistus Incanus (Czystek) – roślina bogata w polifenole, mająca silne działanie na organizm.
- Aloes – dogrywa wszystko w organizmie.
- Odżywianie zasadowe jest bardzo zdrowe – o tym było już we wpisie o diecie w łuszczycy. Przyczyną wielu chorób jest zakwaszenie organizmu.
- Dobrze oddziałują na organizm pro- i prebiotyki. Ale należy spożywać takie, które nie rozpuszczają się w żołądku, ponieważ muszą się one dostać do dwunastnicy, aby mieć pozytywne działanie.
To tyle. Jutro część poświęcona termoterapii i magnetostymulacji w leczeniu łuszczycy.
fot. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis”
MNIE LUSZCZYCA DOPROWADZILA DO AUTOAGRESJI PODDALAM SIE JUZ ZA TO TO IPSYCIKA MOJANIE MAM SIL TYLE KASY WYDANEJ ZE MAM POCZUCIE WINY I ZAL DO SIEBIE NAWET BIOONERGOTEPETA WSZYSTKIEGO PROBOWALAL A ONA SIE NA MNIE UWZIELA I TAKMAMJEJ DOSC NIENAWIDZE JEJ
Spróbuj poszukać informacji na forum:
http://forum.luszczyce.pl/
Opisz tam swój przypadek, a na pewno otrzymasz pomoc.
Bioenergoterapeutę też kiedyś przerabiałem i to niestety pic na wodę był.
Colostrum jak najbardziej można kupić w płynie. I to jest najlepsza forma jeżeli chodzi o przyswajalność.