Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Zmiany łuszczycowe na ciele

Łuszczyca łokcia - zdjęcie

Łokcie - to częste miejsca ze zmianami łuszczycowymi.

Po chwili namysłu stwierdziłem, że stworzę kategorię, w której będę opisywał tylko swoje leczenie i doświadczenia w związku z łuszczycą. Może na początek opiszę swoją sytuację skóry.

Ogólnie mogę powiedzieć, że nie jest źle. Gorzej miałem kilka lat temu no i w dzieciństwie było dosyć niefajnie. Opis tego jak było u mnie wcześniej znajdziecie na stronie mojej historii walki z łuszczycą.

Ok, jednak przejdę do meritum. Mam dosłownie kilkanaście, kilkadziesiąt zmian na ciele. Rozmieszczonych w różnych miejscach ciała, więc nie ma sensu wymieniać każdego, bo wymienię prawie wszystkie 😉 Niemniej jednak największy problem mam na głowie i w przypadku paznokci (zwłaszcza rąk).

Ze względu na stosunkowo skuteczną kurację zmiany nie są większe niż moneta pięćdziesięciogroszowa. Wcześniej miałem dosyć rozlane płaty, zwłaszcza na głowie.

Niestety przez weekend majowy nie smarowałem się niczym. Przez co na głowie zaczęła mi się robić delikatna łuska. Ale w momencie, gdy to piszę mam już posmarowaną głowę.

Sama skóra jest u mnie raczej sucha. Wynika to z tego, że nie smaruję balsamami całego ciała tylko nawilżam miejsca po zmyciu maści – wiem, że powinienem całą skórę nawilżać, ale zwyczajnie mi się nie chce. No i jeszcze wpływ solarium na skórę też nie jest bez znaczenia – wysusza mi nie co skórę.

Ale… długi weekend minął i czas się wziąć za siebie 😉 Wkrótce opiszę co dokładnie stosuję. Część z Was, którzy mnie trochę znają pewnie się domyśla co stosuję 🙂

Zostaw komentarz


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.