Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Betakaroten w profilaktyce przeciwłuszczycowej

Beta Karot E Forte - zdjęcie

Beta karoten działa regenerująco i ochronnie na skórę.

Dziś kilka słów o betakarotenie. Jest to prowitamina, która może wspomagająco być stosowana w leczeniu łuszczycy, a także profilaktycznie.

Generalnie betakaroten pozytywnie wpływa na wygląd skóry, paznokci, włosów oraz dobrze oddziałuje na wzrok. Z tego też powodu jest przydatny w łuszczycy. Sam również go biorę w postaci tabletek raz dziennie.

Betakaroten jest także przydatny przy wszelkiego rodzaju napromieniowaniach UV np. opalając się na słońcu czy na solarium. Działa on ochronnie na skórę i odfiltrowuje złe promieniowanie. Dlatego też czasami spotyka się preparaty typu „betakaroten sun” – czyli wskazanych do brania przy opalaniu.

Betakaroten jest bezpieczną prowitaminą, która przeobraża się w witaminę A. Organizm przyswaja taką jej ilość, jaka jest mu potrzebna, dlatego praktycznie nie ma tu mowy o przedawkowaniu.

Jeśli macie ochotę to zalecam stosowanie betakarotenu. Nie zaszkodzi, a może pomóc. Ja osobiście kupuję jakieś tanie opakowanie betakarotenu. Nie mam jednego stałego. Po prostu jaki jest to kupuję. Do tego jest stosunkowo tani i na długo wystarcza.


4 komentarze
  1. Tani beta-karoten to pewnie produkt syntetyczny, a taki jest słabo przyswajalny.Ja piję sok świeży z marchwi.Można teraz kupić w sklepie tak zwany jednodniowy.Dla lepszej przyswajalności beta -karotenu potrzebna jest odrobina tłuszczu,więc ja do tego biorę łyżeczkę oleju np. z wiesiołka.
    Dodatkowo sok działa odkwaszająco na organizm.Jest tez dobrym środkiem przeciw pasożytom.

  2. Jasne, jeśli mamy możliwość to korzystajmy z produktów spożywczych zawierających beta-karoten. A ten sok jednodniowy też czasami pijam. Nie dość, że zdrowy to jeszcze smaczny 😉

  3. U mnie w sklepie jest sok 0,5 l firmy Natus z takiej słodszej odmiany marchwi.Coś pysznego.Od 2 tygodni piję codziennie.
    A z buraków robię sam w domu.

  4. Przy łuszczycy warto nawilzyc organizm od środka kwasami omega 3, tylko czytajcie to co jest napisane na opakowaniu. Aby kwas omega 3 byl wartosciowy musi byc uzyskiwany z ryb lowionych w zimnych wodach np Atlantyk. Z firmy Nutrilite jest dobry.

Zostaw komentarz


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.