Wiosenna kuracja – zestaw specyfików

6
1
Zestaw leków na łuszczycę
Moja kombinacja specyfików na wiosenną kurację przeciwłuszczycową.

Wiosna już w pełni… no dobra, może nie w pełni, ale lada dzień będzie. A ja jeszcze nie zacząłem swojej wiosennej kuracji. Z różnych przyczyn nie mogłem zacząć kuracji wcześniej, ale jakiś czas temu skompletowałem sobie zestaw specyfików na tegoroczną kurację. Będzie tego dosyć dużo, bo na głowie mam z lekka masakrę – w tę zimę wysypało mnie mocno na głowie Dobrze, że chociaż na ciele tylko kilka zmian wyskoczyło, więc na nich nie muszę się specjalnie koncentrować.

Przede wszystkim w tej kuracji chcę się pozbyć łuszczycy z głowy – bo tu mam całe obszary zajęte chorobą. Druga rzecz to ciało – tu właściwie uciążliwa jest tylko jedna zmiana – reszta jest dosyć mała. Po trzecie – paznokcie. Też coś z nimi spróbuję zrobić – choć jak tak patrzę na nie to mi się zmiany same cofnęły na większości paznokci (przynajmniej u rąk).

Mój zestaw na łuszczycę

No dobra… Przejdę do rzeczy, czyli co sobie kupiłem, na jaką część ciała i dlaczego. Mój zestaw wygląda następująco:

 • Kartalin,
 • Naftalan S – koncentrat przeciwłupieżowy,
 • Naftalan S – szampon przeciwłupieżowy – siarkowy,
 • Naftalan S – regeneracyjny krem do problematycznej skóry twarzy i ciała,
 • Mydło Aleppo 50%,
 • Maść cynkowa,
 • Olimp Skrzyp Plus,
 • Olimp Cynk,
 • Vitaminum b1 – witamina B1.

Kartalin

Po pierwsze Kartalin. Nigdy nie próbowałem, więc teraz spróbuję. Będą go stosował na skórę głowy, ale także na skórę ciała. Jest to mój główny specyfik w tej kuracji i na nim jest oparty. Czemu taki wybór? Dużo rekomendacji na różnych forach. Osobiście stosowałem produkt podobny – Bioarpil (dawny Biocartalen). Niemniej jednak postanowiłem spróbować też Kartalinu.

Seria Naftalan

Produkty z serii Naftalan mogą być skuteczne w leczeniu łuszczycy – tak sądzę i tak też przedstawia między innymi ten produkt dystrybutor – bioarp.pl. Środki te oparte są na bazie różnych olejów i witamin. Wszystkie z tych produktów będę stosować na skórę głowy, a na ciało tylko preparat przeznaczony typowo na ciało.

Mydło Aleppo

Długo myłem się jakimiś zwykłymi żelami i mydłami ostatnio. Dlatego czas było zakupić też specjalne mydło. Mydło to zawiera 50% oliwy z oliwek i 50% olejku laurowego – mydło to powinno dobrze natłuszczać i nawilżać skórę. Mydło to było polecane przez różne osoby na forach.

Łuszczyca paznokci

Ehhh te paznokcie… Ciężko coś z nimi zrobić, ale spróbuję 😉 Dlatego też zakupiłem na nie maść cynkową oraz suplementy (skrzyp, cynk i witaminę B1).

Gdzieś czytałem na forum, że maść cynkowa komuś pomagała na paznokcie, dlatego zakupiłem 🙂 Po za tym suplementacja samym cynkiem od wewnątrz. Generalnie cynk dobrze wpływa na skórę, dlatego też może to pomóc nie tylko na paznokcie, ale też na samą skórę – kiedyś już też brałem cynk.

Skrzyp z kolei wzmacnia włosy i paznokcie – dlatego też zakupiłem skrzyp, aby wspomóc nim leczenie paznokci. Witaminę B1 zakupiłem z tego powodu, gdyż zaleca się dodatkowo dostarczać jej więcej w przypadku suplementacji skrzypem.

To tyle odnośnie moich zakupów. Aha, jeszcze kupiłem plastry, aby sobie czasem gdzieś Kartalin na ciele stosować całodobowo, ale tego mam tak mało na ciele, że nie wiem czy będę używał tych plastrów – może samo nawilżanie pomoże w niektórych miejscach.

Jeszcze jedna kwestia – planuję oczywiście też chodzić na solarium raz w tygodniu, aby wspomóc leczenie, głównie głowy, bo tam mam największy problem.

6 KOMENTARZE

 1. Witam i dziękuję za powyższą odpowiedź. Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Przyszedł mi dzisiaj Kartalin i ciekawy jestem jak zamierzasz go stosować? U mnie zmiany pojawiły się na głowie i na nogach, zwłaszcza na goleniach, łydki oraz łokcie. Kupiłem również Cocois tak jak polecałeś, ale o rezeultatach nie będę narazie pisał bo stosuję go 3 dzień (na noc na głowie, na dzień na ciało). Zakupiłem również szampon do włosów ‘Szampon leczniczy Zdrój, zobaczymy jak będzie działał. Dzięki za wszelkie informację.

  Pozdrawiam,
  Tomek

 2. Naftalan S – koncentrat przeciwłupieżowy,
  Naftalan S – szampon przeciwłupieżowy – siarkowy,
  Naftalan S- krem – balsam do skóry głowy
  Zamówiłem i czekam na przesyłkę.
  A jak twoja kuracja?

  • Hej,

   Póki co nie jest źle, choć mam wrażenie, że wszystko stanęło w martwym punkcie i nie chce do końca się zaleczyć. Najgorzej finansowo z Kartalinem – pierwszą tubkę w tydzień zużyłem. No, ale po tygodniu był już bardzo duży efekt. Teraz gdzieś na 2 tygodnie mi starcza jedna tubka.

   Ten balsam Naftalan do ciała jest bardzo skromny – nie spojrzałem zbytnio na gramaturę i jak przyszła paczka to się zdziwiłem, że to takie małe tubki są. Szybko mi się też skończyła pierwsza tubka – a praktycznie tylko na głowę stosowałem.

   Za jakiś czas napiszę więcej na blogu o efektach mojego leczenia 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj